loading...

بصیرت سیاسی چراغ هدایت

سیاسی ،اجتماعی ،فرهنگی،نظامی،فناوری و....

بازدید : 304
شنبه 18 مهر 1399 زمان : 17:37

وی اقدامات اقتدارآمیز مرزبانی در کشورمان را به عنوان قدرت بازدانده جمهوری اسلامی‌ایران تعریف کرد و افزود: اشرار و بدخواهان با حضور مقتدرانه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی‌ایران جرات نمی‌کنند که نسبت به سرزمین ما کوچکترین فعالیتی داشته باشند.
رییس قوه قضاییه با بیان این نکته که کوچکترین تحرک دشمنان از دید تیزبین مرزبانان ما پنهان نیست، عنوان کرد: تسلط و اشراف اطلاعاتی، اندیشه‌های والا و آموزش‌های نوین مرزبانان جمهوری اسلامی‌ایران، برای کشور ما تولید قدرت می‌کند.
آیت الله رییسی، با اشاره به گزارش فرمانده نیروی زمینی ارتش از اقدامات مرزبانی این نیرو در مناطق مرزی کشورمان به خصوص در شرق کشور، بیان کرد: گزارش امیدوارکننده امیر حیدری که عمق اشراف اطلاعاتی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی‌ایران را نشان داد، بیانگر این نکته بود که کار‌های فنی و لجستیکی قابل تحسینی در مناطق مرزی خراسان جنوبی انجام شده است.
رییس قوه قضاییه در ادامه مردم کشورمان را پشتیبانان عظیم نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی‌ایران دانست و گفت: امروز نیرو‌های مسلح کشور ما اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی، از حمایت کامل مردمی‌برخوردار هستند.
آیت الله رییسی با اشاره به دلدادگی مردم روستا‌های اطراف پاسگاه‌های مرزی به مرزبانان، اظهار کرد: دیوار‌های پادگان‌های کشور ما فقط حد پادگان را مشخص می‌کند و یقینا اگر این دیوار‌ها برداشته شود، مردم احساس دوگانگی نخواهند کرد چرا که مرزبانان و تامین کنندگان امنیت را از خودشان می‌دانند.
رییس قوه قضاییه در همین زمینه تصریح کرد: برخلاف بسیاری از کشور‌هایی که ارتش آن‌ها از مردم جداست، ارتش ما امروز دل مردم جای دارد و مردم خود را از نیرو‌های مسلح می‌دانند.
آیت الله رییسی با ارزشمند خواندن اقدامات نیروی زمینی ارتش در خدمت رسانی به مردم روستا‌های اطراف مناطق مرزی، گفت: اقدامات خدمت‌رسانی و جهادی نیروی زمینی ارتش برای مردم روستا‌های مناطق مرزی خراسان جنوبی، از دید روستاییان قدرشنان مخفی نمی‌ماند.
رییس قوه قضاییه یادآور شد: شهید شوشتری در زمان حیات دنیایی خود، علاوه بر کار‌های نظامی‌و امنیتی، دارای روحیات خدمت‌رسانی بود و دشمن هم وقتی که تاثیرگذاری بسیار زیاد این شهید بزرگوار در میان مردم سیستان و بلوچستان را دید، او را به شهادت رساند.
آیت الله رییسی مهمترین سرمایه کشور را وجود جوانان دلاور، سلحشور و مجاهد دانست و گفت: مرزبانان غیور ما با تمام وجود تحت امر فرماندهی معظم کل قوا، خواب را بر خود حرام می‌کنند تا مردم آسوده باشند و در امنیت زندگی کنند.
رییس قوه قضاییه همچنین با اشاره به دعای امام سجاد (ع) در صحیفه سجادیه درباره مرزبانان، جایگاه مرزبانی را جایگاه بسیار رفیع و عملکرد آنان را عملکردی بسیار تاثیرگذار در جامعه دانست.
آیت الله رییسی خطاب به مرزبانان پاسگاه یزدان گفت: کشور ما کشور امام حسین (ع) است و شما مرزبانان که با دوری از خانواده و تحمل مشکلات، امنیت این سرزمین را تامین می‌کنید دارای اجر و پاداش فراوانی نزد خداوند متعال هستید.
رییس قوه قضاییه در پایان سخنان خود به ذکر خاطره‎‌ای از مراسم اربعین سال گذشته و دیدار با شهید ابومهدی المهندس پرداخت و گفت: اربعین سال گذشته که با هماهنگی شهید سلیمانی در کربلا بودم، آقای ابومهدی المهندس را دیدم و ایشان از من خواست که سلامش را به محضر مقام معظم رهبری برسانم. فردای آن روز که من به صورت حضوری این سلام را خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ابلاغ کردم، ایشان در پاسخ از آقای ابومهدی به عنوان یک مجاهد فی سبیل الله و نیرویی بسیار وفادار به ارزش‌های انقلاب اسلامی‌یاد کردند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در این دیدار با ارائه گزارشی از حضور مرزداران ارتش جمهوری اسلامی‌در منطقه گفت: امروز نیروهای مسلح ما قدرت عظیمی‌را تولید کرده اند و این قدرت عظیم بازدارندگی را برای دشمنان و اشراف اطلاعاتی را برای نیروی زمینی ارتش به همراه دارد .
وی ادامه داد: دشمن باید بدانند که کوچکترین تحرکات آنان از دید ما پنهان نمی‌ماند و همه چیز در دست کنترل است

برج گالاتا در استانبول
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب : <-BlogPostsCount->
 • کل نظرات : <-BlogCommentsCount->
 • افراد آنلاین : <-OnlineVisitors->
 • تعداد اعضا : <-BlogUsersCount->
 • بازدید امروز : <-TodayVisits->
 • بازدید کننده امروز : <-TodayVisitors->
 • باردید دیروز : <-YesterdayVisits->
 • بازدید کننده دیروز : <-YesterdayVisitors->
 • گوگل امروز : <-TodayGoogleEntrance->
 • گوگل دیروز : <-YesterdayGoogleEntrance->
 • بازدید هفته : <-WeekVisits->
 • بازدید ماه : <-MonthVisits->
 • بازدید سال : <-YearVisits->
 • بازدید کلی : <-AllVisits->
 • کدهای اختصاصی